Het klinkt een beetje als zelfpromotie en, toegegeven, dat is het ook wel. Toch zie ik ook vooral heel veel voordelen in het boeken van een bruidsfotograaf die dezelfde taal spreekt als jullie. Niet alleen spreektaal, maar ook beeldtaal.
Hierbij 4 redenen waarom dit een goed idee is.
Communicatie met je bruidsfotograaf
Wanneer je in Nederland, of in welk land je dan ook woont, alvast op zoek gaat naar een bruidsfotograaf dan heb je als voordeel dat je makkelijk met elkaar kunt bespreken wat de plannen zijn voor de bruiloft. En dit niet alleen via Skype of via de telefoon, maar ook echt face to face. Je fotograaf weet 9 van de 10 keer precies wat je bedoelt, helemaal als het gaat om de gebruiken die je gewend bent. Op die manier hoef je niet meer uit te leggen dat het tekenen van de akte echt heel erg belangrijk is, net als dat het niet raar is om elkaar te zien voorafgaand aan de ceremonie. Daarnaast kun je albums bekijken en gemakkelijk vragen stellen indien je niet helemaal zeker weet of je bruidsfotograaf snapt wat jij precies wil.
Rust in je hoofd
Martine, een bruid wiens bruiloft wij mochten fotograferen in Frankrijk, geeft aan dat ‘rust’ echt een grote factor was in haar geval. Ze had eerst besloten om contact te zoeken met een Italiaanse fotografe, maar toen ze maar slecht contact kreeg begon ze te twijfelen: “Als zenuwachtige bruid is het heel fijn als je iemand dichtbij hebt die dat (frequente communicatie) snapt en met wie je lekker in het voorbereidingen kan ‘schieten’. De Italiaanse fotografe heeft een keer gemaild, ja ik kan en dit kost het. Dat was het en dat werkte voor ons niet hihi”. Helemaal niet gek dus om als bruid zijnde een partij te kiezen die afspraken met je maakt en alles op papier zet. Mocht je na de bruiloft alsnog vragen hebben over gemaakte afspraken, dan kun je je fotograaf ook gemakkelijk bereiken.
Voorpret om de voorbereidingen
Het is leuk om je plannen te delen met leveranciers die je inschakelt voor je bruiloft. Vaak hebben leveranciers ook nog ideeën voor jouw bruiloft. Ideeën waar je zelf niet direct opgekomen was, maar die je samen kunt bewerkstelligen. Wat is er dan leuker dan samen overleg plegen om jullie trouwdag onvergetelijk te maken?
Dingen snel overleggen op de dag zelf
Wanneer je trouwdag eindelijk gekomen is, is het handig dat je precies dezelfde taal spreekt als je fotograaf. Je kunt gemakkelijk vragen of hij of zijn net even die ene foto van je moeder en jou wil maken en je fotograaf kan jullie gemakkelijk aanwijzingen geven tijdens de shoot.
Nadelen van het invliegen van je fotograaf
Natuurlijk zijn er ook nadelen te vinden, want een Nederlandse fotograaf meenemen kost ook extra. Hij of zij moet naar je trouwlocatie reizen, heeft een paar overnachtingen nodig en plant een heel weekend vrij, omdat het niet mogelijk is om die weekend twee bruiloften te fotograferen. Dit kost geld en is dus een nadeel. Doorgaans komen wij, met 2 fotografen uit op een onkostenbedrag van net onder de duizend euro en je moet helemaal zelf bepalen of dat het je waard is of niet. Wij zijn zelf in ieder geval erg blij dat we elk jaar 1 of meerdere bruidsparen weten te overtuigen om ons mee te nemen naar Italië, Frankrijk, België en Portugal.
En mocht je nou in Denemarken, Groot-Britannië, Ierland of Noorwegen gaan trouwen, let us know!